F8 Ultra Geniş Bantlı Taşınabilir Drone Bulma Cihazı, 100 MHz 8 GHz frekans spektrumu boyunca hassas bir tespit sağlayan süper heterodyne mimarisi ile tasarlanmıştır.DJI ve Autel gibi ana akım drone markaları tarafından kullanılan OFDM teknolojisine dayalı HD dijital video iletim sinyallerini tanımlayabilir., yanı sıra çeşitli DIY FPV yarış dronları tarafından kullanılan analog video iletim sinyalleri.
Çift antenli bir donanım yapılandırması ve çok kanallı paralel tarama teknolojisi ile donatılmış olan sistem, hızlı algılama yanıtı da dahil olmak üzere birkaç önemli avantaj sunar.yüksek algılama hassasiyeti, genişletilmiş etkili algılama aralığı, sinyal tanımlamada düşük yanlış alarm oranları, güçlü sistem ölçeklenebilirliği ve verimli, kullanıcı dostu çalışma.
| Alıcı Frekans Arası | 100 MHz 8000 MHz |
| Video yakalama | Analog video iletimini 100 MHz ₹ 8000 MHz aralığında yakalamak |
| Sinyal Kimliği | OFDM HD dijital video iletim sinyalleri; FPV yarış dronları FM analog video sinyalleri |
| Bulma aralığı | 1 km'ye kadar (Tespit mesafesi frekans bandına ve drone iletim gücüne bağlı olarak değişebilir) |
| Uyarı Yöntemleri | Video ekranı, sesli ve görsel alarmlar |
| Günlük Kaydı | Depolama kartı kayıtlarını destekler |
| Güncelleme ve Veri Aktarım Arayüzü | Özel manyetik bağlantı kablosu |
| Güç kaynağı | Çıkarılabilir lityum pil (C tipi şarj) |
| Pil ömrü | 2900 mAh, yaklaşık 7 saat (tek pil) |
| Ağırlık | Yaklaşık 580 g (bir pil dahil) |
| Sd. | Bileşen Adı | Efsane | Fonksiyon Açıklaması |
|---|---|---|---|
| 1 | Ana ekran | Drone tespit bilgilerini (frekans bandı, sinyal gücü), walkie-talkie kanalı, saat ve tarihi gösterir. | |
| 2 | Güç düğmesi | Aktarmak için 3 saniye basıp tutun; kapatmak için 5 saniye basıp tutun. | |
| 3 | Yukarı/aşağı düğmeleri | Walkie-talkie alıcısının sesini ayarlayın; algılama modundaki ekran kanallarını değiştirin. | |
| 4 | Sol/Sağ düğmeler | Menü modundaki diğer seçenekler arasında geçiş yapmak için sol ve sağ düğmeleri kullanın. | |
| 5 | Menü düğmesi | Sonda modunda, kısa + menü moduna girer | |
| 6 | Geri düğmesi | Önceki ekrana dönmek için bas | |
| 7 | Gir düğmesi | Seçimi onaylamak için basın. |